ESG Onderzoek & Opinie

Bij Nyenrode Business Universiteit geloven we dat de complexe uitdagingen op het gebied van ESG (Environmental, Social, Governance) vragen om nieuwe kennis en vernieuwend denken. De onderzoeken en opinies van onze faculteitsleden bieden inzichten die bedrijven en professionals in staat stellen de ESG transitie vorm te geven.

Onze missie, 'Shaping responsible leaders for a sustainable future', belichaamt onze inzet om bedrijven en leiders te inspireren om niet alleen te streven naar commercieel succes, maar ook om waarde toe te voegen aan het algemeen belang.

Experimenteren en innoveren voor duurzame oplossingen

Om deze ambitie te verwezelijken, doen wij onderzoek. Onderzoek waarmee we professionals kunnen uitrusten met inzichten en vaardigheden die nodig zijn om organisaties veerkrachtig te maken en in de richting te sturen van een duurzame economie.

Bij Nyenrode staan we voor een dynamisch samenspel van onderzoek, opinie, innovatie en samenwerking in dynamische ecosystemen. Deze elementen samen vormen een krachtige motor vormen voor positieve verandering.

Delen van kennis

 Hieronder delen wij kennis en opinie van onze faculteitsleden. Ontdek samen met hen de grenzen van bedrijfsverantwoordelijkheid, waarbij we een scherp inzicht bieden in de zich ontwikkelende wereld van ESG.

ESG onderzoek & opinie

  • Wat AI niet kan: waarom menselijk leiderschap nu het verschil maakt

    Type: Onderzoek
    Publicatiedatum: 21-1-2026

    AI ontwikkelt zich in een razend tempo en neemt steeds meer taken over. Toch ziet prof. dr. Nick van Dam hierin geen bedreiging: "Het gaat niet om hoe mensen beter worden in wat machines al kunnen," stelt hij. "Het gaat om de vraag waarin mensen zich fundamenteel van machines onderscheiden."

  • Digitalisering in Nederland: innovatie met menselijk inzicht

    Type: Community
    Publicatiedatum: 16-1-2026

    Leid digitale verandering met visie, verantwoordelijkheid en karakter.

    Digitaal leiderschap in Nederland innovatie met menselijk inzicht
  • Eerst zien, dan geloven? Waarom virtuele teams anders werken dan je denkt.

    Type: Onderzoek
    Publicatiedatum: 13-1-2026

    Hoe bouwt een virtueel team dat elkaar nog nooit in levenden lijve heeft gezien, snel het broodnodige vertrouwen op? Ross Gardner dook in dit prangende vraagstuk en kwam met verrassende conclusies. Zijn promotieonderzoek laat zien: vergeet culturele stereotypen en richt je op referenties uit bronnen die mensen al vertrouwen. Dat is de sleutel tot een succesvolle start.

    Kerstfoto 2017
  • PIA Group en Nyenrode starten samenwerking rond leerstoel MKB Accountancy

    Type: Over Nyenrode
    Publicatiedatum: 13-1-2026

    Door middel van de leerstoel MKB Accountancy gaan PIA Group en Nyenrode Business Universiteit een sponsorsamenwerking aan. De leerstoel wordt bekleed door prof. dr. Niels van Nieuw Amerongen RA.

    Groepsfoto Niels, Michael en Ewout