ESG Reporting & Assurance Readiness

ESG Innovation Institute

ESG Reporting & Assurance Readiness

Hieronder lees je het laatste nieuws en activiteiten op het gebied van ESG Reporting & Assurance Readiness. Klik hier om terug te gaan naar de institutenpagina.

  • ‘Een te grote nadruk op efficiëntie maakt systemen kwetsbaar’

    Type: Onderzoek
    Publicatiedatum: 13-5-2026

    Supply chains bevinden zich op een kantelpunt. Decennialang lag de focus vooral op efficiëntie. Maar regelgeving, geopolitieke spanningen, veranderingen in handel, klimaatverstoringen en AI dwingen organisaties om deze aanpak te heroverwegen. In zijn oratie presenteert professor Taher Ahmadi een nieuw raamwerk voor supply chain management. Hij stelt dat toekomstbestendige supply chains samenwerkend, intelligent, circulair en veerkrachtig moeten zijn. Efficiëntie alleen is niet langer voldoende.

  • Voorbij de eigen organisatie: de kracht van ketensamenwerking

    Type: Onderzoek
    Publicatiedatum: 11-5-2026

    Handelsconflicten, schaarste aan grondstoffen en steeds strengere duurzaamheidsregels dwingen organisaties opnieuw na te denken over hun rol in de keten. Waar bedrijven jarenlang vooral naar efficiëntie en kosten keken, wordt samenwerking steeds vaker een strategische randvoorwaarde. In zijn emeritaatsrede op 8 mei pleitte hoogleraar Supply Chain Management Jack van der Veen daarom voor een overstijgende blik op de keten.

  • AEX-bedrijven zetten rem op verduurzaming terwijl urgentie toeneemt

    Type: Onderzoek
    Publicatiedatum: 7-5-2026

    De achttien grootste beursgenoteerde ondernemingen in Nederland kosten de samenleving gezamenlijk bijna evenveel als ze opleveren. Tegenover de totale financiële waarde van deze AEX-bedrijven staat een negatieve sociale en ecologische waarde van 80 procent, blijkt uit het vandaag gepubliceerde DAX-AEX Futureproof Index Report 2025, de opvolger van het eerste Futureproof Index Report. Waar de index vorig jaar alleen AEX-bedrijven omvatte, worden dit keer voor het eerst ook 34 DAX-ondernemingen beoordeeld.

    Schramade, Willem
  • ‘Een goede marketeer brengt de buitenwereld naar binnen’

    Type: Onderwijs
    Publicatiedatum: 30-4-2026

    Marketeers staan in deze tijd voor grote uitdagingen.

    Erik van Engelen
  • Introductie ESG Reporting en Assurance | P.O. Assurance

    Startdatum: Data volgt
    Taal:
    • Nederlands
    Locatie:
    • Breukelen

    Vanaf 2024 moeten grote bedrijven verplicht rapporteren over duurzaamheid. ESG reporting vraagt om expertise op het vlak van de verslaggeving van ESG-informatie en in het bijzonder de interne beheersing hiervan.

    Master Fiscaal Recht LR 19-06-2017-7
    Meld je nu aan