Cooperation and Leadership
In het kort
- Ontwikkel diep zelfinzicht als leider
- Leer toekomstgericht en systemisch leiderschap toepassen
- Interactieve module met directe praktijkkoppeling. Los te volgen of als deel MBA.
Informatie
- Startdatum
- 30 september 2026
- Duur
- 11 dagen
- Wekelijkse studie
- 6-8 uur per week (excl. college)
- Investering
- € 8.355,- (btw vrij)
- Locatie(s)
Introductie
Cooperation and Leadership wordt in het najaar van 2026 aangeboden in het Nederlands.
Velen weten wat ze zouden moeten doen. Het lukt alleen niet altijd. Niet omdat ze het antwoord missen, maar omdat gedragspatronen diepgeworteld zijn, groeps- en organisatiedynamieken groter zijn dan we denken, en de afstand tussen inzicht en handelen groter dan verwacht. Dit programma gaat over die afstand — en hoe je hem overbrugt.
Cooperation and Leadership is een intensief, ervaringsgericht programma voor professionals met leidinggevende of anderszins invloedrijke rollen die bereid zijn serieus naar zichzelf te kijken — en die de moed hebben om te zien wat er werkelijk speelt. Niet vanuit een ideaalplaatje van leiderschap, maar vanuit wie jij bent: met jouw patronen, jouw geschiedenis en jouw manier van aanwezig zijn.
Het programma werkt op meerdere niveaus tegelijk: van persoonlijk meesterschap tot samenwerken in complexe, multi-party situaties. Je onderzoekt je eigen gedragsscript — de patronen die je ooit leerde en sindsdien automatisch blijft herhalen — waar ze nog steeds functioneel zijn, en waar ze je belemmeren. Je oefent nieuw gedrag met trainingsacteurs, in levensechte simulaties, in de groep. En je verdiept je in de vraag wat het betekent om als leider integer te handelen: niet als gedragscode maar als levende capaciteit — op eigen grond staan als de druk oploopt en de groep een andere kant op trekt.
Cooperation and Leadership is onderdeel van de Modulair Executive MBA, maar staat ook open voor professionals die alleen deze module willen volgen.
Wat levert het je op?
Je verlaat het programma met een dieper inzicht in de patronen die jouw leiderschap bepalen — en met de vaardigheid om daadwerkelijk anders te handelen. Je hebt geoefend met hoe je overkomt op anderen, gewerkt in complexe samenwerkingssituaties, je moreel kompas scherper gesteld en je eigen positie gevonden als de druk oploopt. Je hebt je systemisch waarnemen en denken verder ontwikkeld: het vermogen om jezelf en anderen te zien in de context van het grotere geheel. Kortom: een volgende stap in je persoonlijk en systemisch meesterschap en daarmee je leiderschap in samenwerkingsverbanden.
Inhoud
Wat ga je doen?
De module Cooperation and Leadership richt zich op het ontwikkelen van persoonlijk leiderschap en samenwerkingsvaardigheden. Deelnemers leren systemisch denken en reflecteren op gedrag in verschillende contexten.
De module bestaat uit vier blokken:
Blok 1 — Jij en jezelf
Zelfkennis staat centraal: je gedragsscript, hoe je systemisch waarneemt, en hoe je overkomt op anderen. Je oefent met trainingsacteurs in levensechte situaties.
Blok 2 — Jij in de groep en tussen organisaties
Je werkt in complexe samenwerkingssituaties op team- en organisatieniveau, inclusief een levensechte multi-party simulatie. Je krijgt wetenschappelijke inzichten over inter-organisatiesamenwerking aangereikt die je helpen te zien wat er speelt en effectiever te handelen. Het lichaam als bron van kennis en leiderschap is hier een volwaardige invalshoek naast de cognitieve en relationele.
Blok 3 — Jij onder druk, jij als jijzelf
Integriteit en authenticiteit komen samen: op eigen grond staan als de druk oploopt en de groep een andere kant op trekt. Authenticiteit staat centraal — niet als autonomie of ideaalbeeld, maar als vrijer handelen vanuit wie je werkelijk bent: in je lichaam, in je waarden, in de manier waarop jij je plek inneemt. Je onderzoekt het verschil tussen reageren vanuit je script en handelen vanuit je vrije zelf en oefent dat in concrete situaties.
Blok 4 — Jouw elixer aan jezelf en de wereld
Je hebt jezelf onderzocht, geoefend en bevraagd. In dit laatste blok breng je dat samen in een Organisatiesysteemanalyse en een Personal Development Report: wat heb je ontdekt, wat heeft zich verschoven, en wat neem je mee — naar jezelf, en naar de mensen en organisaties om je heen.
Waarom kiezen voor een module van de Modulair Executive MBA?
De module Cooperation and Leadership is een onderdeel van de Modulair Executive MBA in Business & Sustainable Transitions maar is los te volgen. Wil je alleen deze module volgen? Dat is dus mogelijk! Na succesvol afronden van de module ontvang je een certificaat. Smaakt het echter naar meer en wil je na deze module nog meer modules volgen of zelfs gaan voor een volledige MBA? Dat is ook mogelijk. Voor het behalen van je MBA-titel volg je zes kernmodules, minimaal twee keuzemodules, de internationale studiereis en de MBA thesis.
Meer informatie? Kom naar een belevingssessie.
Wil je meer weten over de inhoud van de module of het Modulair Executive MBA-programma? Download de brochure, kom naar een belevingssessie en volg een proefcollege of neem voor persoonlijk advies contact op met onze programma-adviseurs.
Sprekers
-
Prof. dr. Jaap Schaveling (emeritus)
Functietitel GastdocentJaap Schaveling is hoogleraar Samenwerken & Leiderschap aan Nyenrode Business Universiteit. Sinds zijn emeritaat is hij op externe basis gastdocent bij Nyenrode Business Universiteit.
Deze sprekers zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Brochure bekijken?
Laat dan je gegevens achter en je ontvangt de brochure in je mail.
Brochure aanvragen
Aanmelden
Wat zijn de toelatingseisen?
- Minimaal vijf jaar strategische ervaring als manager, bestuurder, ondernemer of in een andere invloedrijke rol.
- Minimaal een afgeronde bachelor (hbo/wo) of aantoonbaar hbo werk- en denkniveau.
- Engelse lees- en luistervaardigheid.
Enthousiast? Meld je aan.
Enthousiast over de module Cooperation and Leadership Meld je dan meteen aan. Na de aanmelding ontvang je per e-mail wat er nodig is om je inschrijving definitief te maken.
Introductiebijeenkomst
Is dit je eerste module? Dan word je uitgenodigd voor de introductiebijeenkomst voor nieuwe deelnemers. Deze vindt plaats op 1 september 2026.
Data en tijden
-
Startdatum 30 september
Blok 1:
30 september 2026 – 09:00 tot 22:00 uur, incl. diner
1 oktober 2026 – 09:00 tot 22:00 uur, incl. diner
2 oktober 2026 – 09:00 tot 17:00 uurIntervisie:
29 oktober 2026 – 14:00 tot 20:00 uur, incl. dinerBlok 2:
16 november 2026 – 09:00 tot 22:00 uur, incl. diner
17 november 2026 – 09:00 tot 22:00 uur, incl. diner
18 november 2026 – 09:00 tot 17:00 uurIntervisie:
3 december 2026 – 14:00 tot 20:00 uur, incl. dinerBlok 3:
16 december 2026 - 17:00 tot 22:00 uur, incl. diner
17 december 2026 - 09:00 tot 17:00 uurBlok 4:
20 januari 2027 – 09:00 tot 22:00 uur, incl. diner
Interesse in deze opleiding?
Ben jij geïnteresseerd in de opleiding Cooperation and Leadership? Meld je dan online aan.
Investering
De investering voor deze module is € 8.355,- (btw vrij), inclusief collegemateriaal, toegang tot alle studentenfaciliteiten op Nyenrode, digitale studiefaciliteiten en eten en drinken. Hotelovernachtingen op het landgoed zijn niet bij de prijs inbegrepen en zijn los bij te boeken.
Algemene voorwaarden
Op de deelname aan dit programma zijn de Algemene voorwaarden Onderwijs (te raadplegen via deze link) van toepassing en ze worden meegestuurd met ons aanbod.
Alle bedragen en voorwaarden zijn indicatief (exclusief btw en bijkomende kosten, tenzij anders aangegeven) en onder voorbehoud van periodieke wijzigingen.
Benieuwd of deze opleiding aansluit bij je ambities en interesses?
Laat dan je gegevens achter en wij nemen contact met je op.
Persoonlijk advies
Contact
Vragen? Neem vrijblijvend contact met ons op, we helpen je graag!
Margriet Huberts
Lisa de Bie