De masterclass Klant- en toekomstgericht innoveren richt zich op het hele spectrum rondom innovatie van het businessmodel vanuit een toekomst- en klantgericht perspectief. Naast de theorie en verschillende praktijkcases kijken we tijdens de masterclass
Klant- en toekomstgericht innoveren ook naar de mogelijkheden en tools die er zijn en hoe je deze succesvol kan inzetten. Zowel theoretisch als praktisch verkennen we de mogelijkheden om de aangereikte tools toe te passen binnen jouw organisatie.
Tijdens de masterclass Klant- en toekomstgericht innoveren delen we inzichten en best practices en vertalen we dit naar de praktijk.
Je kan meedenken hoe je jouw organisatie nog succesvoller kan maken. We verkennen waar reële en passende mogelijkheden liggen om klantgericht te innoveren, hoe je kan kantelen en versnellen, hoe je, als dit nodig is, het digitaliseringsproces kan verbeteren en versnellen, kosten kan verlagen, klantreizen kan verbeteren, prioriteiten in innovaties kan inbrengen en de wendbaarheid vergroten. Kortom je komt vol inspiratie en handvatten terug om door te vertalen in de dagelijkse praktijk.
Tijdens de masterclass Klant- en toekomstgericht innoveren brengen de meest inspirerende sprekers je de kneepjes van het vak bij, met sterke cases uit de praktijk. Het programma is samengesteld in samenwerking met en onder leiding van prof. dr. Ed Peelen, partner Future of Business en Strategie & bijzonder hoogleraar Content Marketing van de Universiteit van Amsterdam
Tijdens 10 bijeenkomsten geven experts hun visie en vertellen vanuit hun ervaring over de belangrijkste principes en inzichten.
De inhoud van het programma is onder voorbehoud van wijzigingen.
Je bent manager en verantwoordelijk voor visie, beleidsontwikkeling en implementatie van klantgerichte aanpak binnen jouw organisatie.
Het programma vindt plaats op:
De colleges vinden plaats op dinsdag van 16.00 tot 21.30 uur
Aanmelden voor de Klant- en toekomstgericht innoveren doe je via de aanmeldbutton.
Heb je nog vragen? Onze programma-manager beantwoordt deze graag.
De investering voor de masterclass Klant- en toekomstgericht innoveren is € 5.195 (exclusief btw). Dit bedrag is inclusief lesmateriaal en catering.
Kosteloos annuleren is uitsluitend mogelijk per e-mail tot 4 weken voor de aanvangsdatum. Na die datum ben je het volledige deelnamebedrag verschuldigd.
Annulering dient altijd schriftelijk te geschieden.