In de snel veranderende wereld is een nieuw managementparadigma gericht op samenwerking op klantwaarde genererende processen nodig.
Jack van der Veen is als hoogleraar verbonden aan Nyenrode Business Universiteit en houder van de evofenedex leerstoel Supply Chain Management.
In 1986 voltooide Jack zijn studie Econometrie (cum laude) en promoveerde in 1992 hij tot doctor in de Economische wetenschappen aan de Rijksuniversiteit Groningen. In 1990 kwam Jack naar Nyenrode en heeft in diverse rollen (o.a. Associate Dean Degree Programs) met een korte onderbreking (2009-2012 toen hij aan de Universiteit van Amsterdam werkzaam was) gewerkt.
Jack’s onderzoeksinteresses bevinden zich op het gebied van Operations Research, Operations & Logistiek Management, Lean en Supply Chain Management. Binnen zijn werk staan implementatievraagstukken bij ketensamenwerking (en met name logistieke ketens, bouwketens en zorgketens) centraal. Daarbij is hij geïnteresseerd in hoe samenwerking in de interne en externe ketens kan worden gestimuleerd en de onderliggende problematiek kan worden weggenomen. Dit is een multidisciplinair onderzoek waarbij de samenwerking tussen vakgebieden heel belangrijk is; daarvoor is Nyenrode met de inspirerende en betrokken collega’s een geweldige omgeving.
Jack doceert binnen Nyenrode en diverse instellingen aan een groot aantal masteropleidingen, executive programma’s, seminars en workshops, voornamelijk over Supply Chain Management gerelateerde onderwerpen.
Hij heeft vele artikelen gepubliceerd, zowel in internationale onderzoek-tijdschriften als in managementgeoriënteerde bladen. Ook publiceert hij regelmatig blogs & columns over ketensamenwerking, duurzaamheid en (sociale) innovatie op diverse websites. Ook is hij mede- initiatiefnemer van het Supply Chain Excellence Leadership Platform (SCELP).
In zijn vrije tijd is Jack graag sportief bezig (tennis, fietsen, wandelen, skiën)