PIA Group en Nyenrode starten samenwerking rond leerstoel MKB Accountancy

Publicatiedatum: 13-1-2026

Door middel van de leerstoel MKB Accountancy gaan PIA Group en Nyenrode Business Universiteit een sponsorsamenwerking aan. De leerstoel wordt bekleed door prof. dr. Niels van Nieuw Amerongen RA. Binnen deze leerstoel verricht hij wetenschappelijk onderzoek naar onder meer het samenspel tussen mens en technologie binnen de MKB-accountancy.

Groepsfoto bij kasteel

De leerstoel is ondergebracht bij het Center Accounting, Auditing & Control van Nyenrode Business Universiteit. Het onderzoek richt zich op de voorwaarden waaronder een sterke accountant-cliëntrelatie bijdraagt aan zowel de ervaren toegevoegde waarde als de gerealiseerde kwaliteit van de controle. Daarnaast ligt de focus op actuele technologische ontwikkelingen die de efficiency en effectiviteit van de dienstverlening door MKB-accountants kunnen vergroten, maar die tegelijkertijd nieuwe vraagstukken oproepen rondom professionele oordeelsvorming.

Verdieping van het MKB-domein

Prof. dr. Niels van Nieuw Amerongen RA is verheugd over de samenwerking: “In de afgelopen jaren hebben we diverse internationale publicaties gerealiseerd binnen het domein van de MKB-accountancy. Het is mooi dat we dit vakgebied samen met PIA Group verder kunnen verdiepen én verbreden, met technologie als aanvullende en steeds belangrijkere factor.”

Prof. dr. Michael Erkens, Center Directeur van Accounting, Auditing & Control (Nyenrode Business Universiteit): “Het accountantsvak is volop in beweging en met ons onderwijs en onderzoek spelen we hier continu op in. De verbinding met de praktijk is daarin onmisbaar. Deze leerstoel en de samenwerking met PIA Group vormen een waardevolle aanvulling.”

Technologie als een steeds bepalendere factor

CEO Ewout Brouwers van PIA Group geeft zijn visie op de samenwerking: “PIA Group verbindt MKB-accountantskantoren in Nederland die hun zelfstandigheid en lokale identiteit behouden, en tegelijkertijd profiteren van schaalvoordelen op het gebied van kwaliteit en efficiency binnen de PIA Group-paraplu. Samen willen we vooruit. Daarbij ligt onze focus nadrukkelijk op het MKB, waar persoonlijk ondernemerschap, vakmanschap en vertrouwen de basis vormen."

"Technologie is een steeds bepalendere factor binnen de accountancy. Digitalisering, data-analyse en AI veranderen de rol van de accountant fundamenteel. Het samenspel tussen mens, onderwijs en technologie is essentieel voor de toekomst van ons vak."

"Juist daarom investeren wij bewust in onderwijs en kennisontwikkeling. De sponsoring van de leerstoel MKB Accountancy vormt een strategisch speerpunt binnen onze langetermijnvisie waarbij we samen met Nyenrode focussen op de toepassing van AI en andere technologie in ons vak. PIA Group beschikt bovendien over de schaal, expertise en praktijkdata om toegepast wetenschappelijk onderzoek mogelijk te maken en zo actief bij te dragen aan de toekomst van de accountancysector.”

Over Niels van Nieuw Amerongen

Niels van Nieuw Amerongen is professor SME Auditing & Assurance bij Nyenrode Business Universiteit en heeft uitgebreide praktijkervaring op het gebied van MKB Accountancy. Naast deze aanstelling is hij werkzaam in de praktijk vanuit advies- en trainingsbureau V&A.

Over PIA Group

PIA Group is de snelst groeiende accountancy- en advisorygroep van Nederland. Hun aanpak bestaat uit een combinatie van diepgaande expertise in onder meer accountancy, audit, fiscaliteit en ondernemingsadvies, en een persoonlijke dienstverlening. Sinds de oprichting in 2012 door Steven Brouckaert is PIA Group uitgegroeid tot een internationale organisatie, actief in Nederland, België en Luxemburg, met meer dan 75 kantoren en ruim 3.000 medewerkers waarvan ruim 1.450 in Nederland.

Gerelateerde opleidingen

  • (Pre-)Master of Science in Accountancy (deeltijd)

    Startdatum: 4 september 2026
    Taal:
    • Nederlands
    Locatie:
    • Breukelen

    Accountancy studeren in deeltijd? Start met de Master of Science in Accountancy van Nyenrode met elke vooropleiding. Bepaal je eigen studietempo en kies voor flexibele studieroutes.

  • Bachelor of Science in Accountancy (deeltijd)

    Startdatum: 24 augustus 2026
    Taal:
    • Nederlands
    Locatie:
    • Breukelen

    Overweeg jij een toekomst in accountancy? Start dan met de Bachelor of Science in Accountancy (deeltijd). Combineer je universitaire studie met werk.

    Nyenrode Bachelor Accountancy studenten op trap
  • Praktijkopleiding Assurance

    Startdatum: Flexibele startmomenten
    Taal:
    • Nederlands
    Locatie:
    • Breukelen

    De Praktijkopleiding Assurance kan je parallel volgen aan je theoretische opleiding RA en je werk. De praktijkopleiding is verplicht voor het behalen van het accountantsexamen.

    Accountancy 2018 25-05-2018 LR-10
  • RA-opleiding Nyenrode

    Startdatum: Februari 2026
    Taal:
    • Nederlands
    Locatie:
    • Breukelen

    Het (Instroomprogramma) Post-Master RA is een flexibele deeltijdopleiding tot registeraccountant (RA). Je krijgt een persoonlijk studieplan op basis van jouw vooropleiding(en) en volgt de studie naast je werk. Om te starten heb je een MSc-diploma nodig in een financiële, economische of bedrijfskundige richting.

    master of science in accountancy
  • Financial Day: Leiderschap, Impact & Reflectie

    Startdatum: Vrijdag 3 juli 2026
    Taal:
    • Nederlands
    Locatie:
    • Breukelen

    Dé dag voor accountants om stil te staan, op te laden en met frisse energie vooruit te gaan!

    castle
  • Masterclass Financials: in Control met AI

    Startdatum: Dinsdag 19 mei 2026
    Taal:
    • Nederlands
    Locatie:
    • Breukelen

    Er wordt door controllers en financials meer gestuurd op realtime data, geavanceerde analyses en kunstmatige intelligentie (AI). Maar hoe ga je verantwoordelijk om met deze tools? Dat leer je in deze masterclass: Financials in Control met AI.

    Meld je nu aan